Metallica’dan Rekor!

METALLICA’nın müziği 2020’de Spotify’da 1,1 milyar kez dinlendi. Bu, grubun şarkılarının 12 aylık bir süre içinde dijital müzik hizmetinde bir milyardan fazla çalındığı üst üste ikinci yılı işaret ediyor.

Heavy metal efsanelerinin sosyal medyası 30 Aralık Çarşamba günü son yayınlarını açıkladı ve ekliyor: “Geçen yılın rakamlarının çılgınca olduğunu düşünüyorduk … sizler kendinizi 99,3 milyon saati aştınız mı ?! Birisi 27 Ekim, MÖ 9318’de dinlemeye başlamış ve hiç durmamış gibi. Bu yılın en çok çalınan şarkısının 128.6M akış hızında olduğunu tahmin edebilir misiniz?

“Dünyanın en sadık hayranları olmaya devam ediyorsunuz – yılın bu kadarını bizimle geçirdiğiniz için teşekkür ederiz!”

Aralık 2012’de METALLICA, stüdyo albümlerinin ilk dokuzunu ve çeşitli canlı materyalleri, single’ları, remiksleri ve işbirliklerini Spotify’da ilk kez yayınladı. Bu önemliydi çünkü Napster’ı kuran Sean Parker daha sonra Spotify yönetim kurulunda yer aldı. METALLICA, on yıldan fazla bir süre önce, grubun müziğinin yasadışı olarak paylaşılması nedeniyle Napster ile bir savaş başlattı, bu hem yasal işlemlere hem de grup için hırpalanmış bir kamu imajına neden oldu.

5 1 oy
Haber Puanı
Takip et
Haber ver
0 Yorum
Satır içi yorumlar
Tüm Yorumlar
0
Lütfen yorum yapın.x
()
x